Zpo1Mlawa

Zespół Placówek Oświatowych nr 1 w Mławie

Miejskie Przedszkole Samorządowe nr 1

Szkoła Podstawowa nr 1

Kontakt

Zespół Placówek Oświatowych nr 1 w Mławie

Miejskie Przedszkole Samorządowe nr 1

Szkoła Podstawowa nr 1

ul. Warszawska 52

06-500 Mława

Tel. 23 654 37 23

mlawasp1@poczta.onet.pl

Zobacz nas na Facebooku !

Akcje i projekty

Promocja Zdrowia

Szkoła do hymnu

BohaterON

Szkołą z klasą

20 minut dla matematyki

Mały Miś w świecie wielkiej literatury

Spotkanie autorskie z Joanną Jagiełło

7 czerwca 2024 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mławie odbyło się cudowne spotkanie autorskie z panią Joanną Jagiełło – autorką popularnych książek dla dzieci i młodzieży, w którym mieli zaszczyt uczestniczyć uczniowie z kl. 7 oraz nauczycielki bibliotekarki. Autorka opowiadała o swojej największej pasji, czyli pisaniu. Przybliżyła słuchaczom etapy powstawania książki. Przygoda z pisaniem pani Joanny rozpoczęła się w dzieciństwie, kiedy to tworzyła krótkie wierszyki i opowiadania, a następnie „sprzedawała” je swojemu dziadkowi. Dodatkowo pisarka zaskoczyła uczniów opowieścią o tym, że lubi grać na gitarze i komponować własne piosenki oraz malować i podróżować. Oprócz tego pani Jagiełło zaprezentowała napisane przez siebie książki. Szczególnie pochyliła się swoją debiutancką powieścią dla młodzieży „Kawa z kardamonem” i książką „Jak ziarnka piasku”, za którą otrzymała nagrodę polskiej sekcji IBBY – „Książka roku 2018” i została wpisana na listę „White Ravens 2018”.

Podczas spotkania nie zabrakło także pytań od słuchaczy, którzy pytali między innymi o ilość czasu poświęconego na napisanie jednej książki. Odpowiedź autorki brzmiała:

„ – Zdarzyło mi się napisać książkę w 2 miesiące. Jednak wszystko zależy od tego jaka to jest książka, jeśli to powieść historyczna, która ma 800 stron to nie to samo. Są też książki wymagające bardzo długiego przygotowania. Nie da się tak po prostu usiąść i już jest książka.”

Barwne opowieści autorki o książkach i ich bohaterach sprawiły, że dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały, żywo reagowały na pytania i obiecały sięgnąć po książki pisarki. Ostatnim punktem spotkania było rozdawanie autografów, który udało się zdobyć do naszej biblioteki. To było naprawdę inspirujące spotkanie. Dziękujemy!!!

Skip to content