Otrzymaliśmy certyfikat „Kubusiowych Przyjaciół Natury”

Kubusiowi Przyjaciele Natury” – to ogólnopolski program edukacyjny dla przedszkoli, o tematyce ekologicznej, organizowany przez firmę Kubuś.
Celem programu jest zachęcanie najmłodszych do dbania o środowisko naturalne, uczenie szacunku dla przyrody, ale także kształcenie dobrych nawyków  w zakresie odżywiania oraz aktywnego spędzania czasu i ruchu.

W roku szkolnym 2021/2022 nasza szkoła tak jak w latach poprzednich przystąpiła do XIV edycji programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury”, uzyskując certyfikat potwierdzający udział w tym projekcie. W programie uczestniczyli wszyscy uczniowie klas I-III,  biorąc udział w zajęciach tematycznych, podczas których nauczyli się troszczyć o środowisko naturalne, poznali podstawowe zasady ekologii i dowiedzieli się, dlaczego warto jeść owoce i warzywa oraz poznali korzyści płynące z ruchu.

Podczas realizacji zadań na terenie naszej placówki organizowane były zajęcia o tematyce ekologicznej i przyrodniczej. Uczniowie uczyli się doceniać rolę warzyw i owoców w codziennej diecie – przygotowywały m.in. sałatkę warzywną, pizzę owocową. Dowiedziały się w jaki sposób spędzać aktywnie czas i dbać o kondycję fizyczną. Poza tym poznały sposoby na ochronę środowiska naturalnego i jego zasobów – a więc wody, powietrza i energii. Poznały również pojęcie recyklingu.

Udział w programie dostarczył uczniom wielu wrażeń. Dzieci były zaangażowane, chętnie współpracowały. Realizowane zajęcia budziły postawy proekologiczne i prozdrowotne.