Zpo1Mlawa

Zespół Placówek Oświatowych nr 1 w Mławie

Miejskie Przedszkole Samorządowe nr 1

Szkoła Podstawowa nr 1

Kontakt

Zespół Placówek Oświatowych nr 1 w Mławie

Miejskie Przedszkole Samorządowe nr 1

Szkoła Podstawowa nr 1

ul. Warszawska 52

06-500 Mława

Tel. 23 654 37 23

mlawasp1@poczta.onet.pl

Zobacz nas na Facebooku !

Akcje i projekty

Promocja Zdrowia

Szkoła do hymnu

BohaterON

Szkołą z klasą

20 minut dla matematyki

Mały Miś w świecie wielkiej literatury

Promujemy zdrowy styl życia

Marszobieg terenowy zimą

Uczniowie zawsze chętnie spędzali zajęcia wychowania fizycznego na świeżym powietrzu. Tegoroczna zima płata nam figle, raz jest ciepło, a raz mroźno, raz pada śnieg, a raz deszcz. W takie dni bez śniegu uczniowie postanowili spędzić  aktywnie czas na świeżym powietrzu. Tematem lekcji był: marszobieg terenowy, zaś głównym celem lekcji było kształtowanie wytrzymałości biegowej oraz znaczenie hartowania organizmu dla zdrowia. Marszobieg to bieg przeplatany marszem lub jak kto woli, marsz przeplatany biegiem. Jeżeli potrzebujesz odpoczynku, to przechodzisz do aktywnego marszu. Jeżeli czujesz, że masz siły, to poruszasz się biegiem. Uczniowie poradzili sobie z tą aktywnością bardzo dobrze. Pomimo zmęczenia wszyscy wracali do szkoły z uśmiechniętymi buziami.

Wychowanie fizyczne na śniegu

Korzystając z zimowej aury lekcje wychowania fizycznego odbywały się na świeżym powietrzu. Ich tematem były gry i zabawy ruchowe na śniegu i hartowanie organizmu. Głównym zadaniem lekcji było:  umiejętność właściwego doboru ubioru do warunków atmosferycznych, bezpieczeństwo w czasie wykonywania zadań, współpraca w zespole. Dzieci podzielone na grupy lepili bałwanki, wozili się na sankach. Zabawa była fantastyczna. Lekcje te poza tym, że przyniosły uczniom wiele radości cieszyły się wielką popularnością wśród dużych i małych, tylko szkoda że tak krótko leżał śnieg.

Zabawy na śniegu z sankami

Dzięki sprzyjającej pogodzie w grudniu lekcje wychowania fizycznego były przeprowadzane na świeżym powietrzu. Tematem zajęć były zabawy ruchowe na sankach. Celem lekcji było pokazanie i przypomnienie uczniom jak aktywnie można spędzać czas zimą. Saneczkarskie wyczyny były poprzedzone solidną rozgrzewką. Uczniowie dobrali się w dwójki, następnie uczestniczyli w wyścigach.  Zabawy były zróżnicowane, wożono się na sankach na różne sposoby. Najwięcej emocji wzbudziły jednak zjazdy na sankach z górki usytuowanej w pobliżu boiska.  Wszyscy zmęczeni zabawami na śniegu, ale zadowoleni wracali do zajęć w szkole.

Skip to content