Zpo1Mlawa

Zespół Placówek Oświatowych nr 1 w Mławie

Miejskie Przedszkole Samorządowe nr 1

Szkoła Podstawowa nr 1

Kontakt

Zespół Placówek Oświatowych nr 1 w Mławie

Miejskie Przedszkole Samorządowe nr 1

Szkoła Podstawowa nr 1

ul. Warszawska 52

06-500 Mława

Tel. 23 654 37 23

mlawasp1@poczta.onet.pl

Zobacz nas na Facebooku !

Akcje i projekty

Promocja Zdrowia

Szkoła do hymnu

BohaterON

Szkołą z klasą

20 minut dla matematyki

Mały Miś w świecie wielkiej literatury

Apel patriotyczny w przedszkolu

Miesiąc maj obfituje w święta narodowe, jest więc okazją do rozmowy o patriotyzmie, o znaczeniu Ojczyzny w naszym życiu i symbolach narodowych.

W przedszkolu przez cały tydzień rozbudzaliśmy zainteresowanie dzieci historią naszego kraju. Maluchy poznawały nasze symbole narodowe, flagę i godło, wysłuchały także, w ciszy i z odpowiednią powagą hymnu narodowego – Mazurka Dąbrowskiego, a na zajęciach plastycznych wykonały flagi i kotyliony.

Starszaki również wykonały piękne prace plastyczne w barwach biało-czerwonych. Rozmawiały na temat postaw patriotycznych oraz roli patriotyzmu lokalnego. Poznawały najważniejsze miasta Polski – Warszawę, Kraków oraz Poznań i legendy związane z tymi miastami. Znają już legendę o „Warszawskiej Syrence”, „Smoku Wawelskim”. W piątek 29 kwietnia odbył się w przedszkolu uroczysty apel z okazji Święta Flagi i Konstytucji 3 Maja. Dzieci tego dnia ubrane były w strój galowy. Najstarsze przedszkolaki z grupy IV, V, VI i VII zaprezentowały wiersze o tematyce patriotycznej, a także zaśpiewały piosenki o Polsce. Na zakończenie odśpiewano hymn narodowy.

Apel długo pozostanie w naszych sercach, dzieci słowem i piosenką oddały szacunek symbolom narodowym. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach przedszkolaki od najmłodszych lat uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

rpt
rpt
Skip to content