Bezpieczeństwo podczas pracy w gospodarstwie rolnym

W dniu 21 czerwca dzieci z gr. III „ Krasnoludki” uczestniczyły w spotkaniu z Kierownikiem PT KRUS w Mławie Panem Michałem Pol i Panią Jolantą Karpińską Zastępcą Kierownika Biura Powiatowego ARiMR w Mławie Przeprowadzona została pogadanka na temat bezpieczeństwa podczas pracy w gospodarstwie rolnym, ze szczególnym uwzględnieniem zapobiegania wypadkom z udziałem zwierząt gospodarskich i maszyn rolniczych zwłaszcza w okresie wakacyjno-letnim. Głównym założeniem spotkania było promowanie pozytywnych zachować związanych z pracą na terenach wiejskich oraz szerzenie wiedzy o bezpieczeństwie i higienie pracy rolniczej. Pogadankę uatrakcyjniły filmy edukacyjne, które w bardzo obrazowy sposób ukazały ogrom niebezpieczeństw czyhających na dzieci, które nie przestrzegają zasad wpajanych im przez rodziców, a dotyczących pomocy dzieci w pracach rolniczych. Na podsumowanie spotkania dzieci otrzymały od gości upominki : Książki pt.” Bezpieczeństwo- czyli jak uniknąć wypadków na wsi”, kamizelki odblaskowe oraz słodycze. Dziękujemy bardzo!