
Kleszcze – wiedza i profilaktyka
Dbanie o zdrowie to także zdobywanie wiedzy o tym, jak zapobiegać różnym chorobom. Dlatego podczas Tygodnia Promocji Zdrowia zrealizowaliśmy program „Chroń się przed kleszczami wszystkimi
Zespół Placówek Oświatowych nr 1 w Mławie
Miejskie Przedszkole Samorządowe nr 1
Szkoła Podstawowa nr 1
ul. Warszawska 52
06-500 Mława
Tel. 23 654 37 23
mlawasp1@poczta.onet.pl






Dbanie o zdrowie to także zdobywanie wiedzy o tym, jak zapobiegać różnym chorobom. Dlatego podczas Tygodnia Promocji Zdrowia zrealizowaliśmy program „Chroń się przed kleszczami wszystkimi

W ramach Programu Szkoły Promującej Zdrowie uczniowie klas piątych i szóstych wzięli udział w konkursie SU „Wiosenne kanapki”. Na lekcjach techniki uczniowie uczyli się przygotowywania

W naszej szkole realizowana jest innowacja logopedyczno-pedagogiczna oparta na bańkach mydlanych, często określana jako bańkoterapia. To skuteczna i atrakcyjna metoda terapeutyczna, która zamienia tradycyjne ćwiczenia

Niedawno obchodzony w naszej szkole Tydzień Promocji Zdrowia obfitował w wiele wartościowych wydarzeń, które nie tylko poszerzyły wiedzę uczniów, ale także zachęciły ich do dbania

W naszej świetlicy odbył się wyjątkowy Tydzień Promocji Zdrowia. Jego celem było kształtowanie wśród dzieci zdrowych nawyków żywieniowych oraz zachęcanie do aktywnego stylu życia. W

W ramach Programu Szkoły Promującej Zdrowie uczniowie klas piątych i szóstych wzięli udział w wyjątkowej lekcji techniki, podczas której uczyli się przygotowywania zdrowych i smacznych

20 marca w naszej szkole obchodzono Światowy Dzień Wody. Z tej okazji na korytarzach pojawiły się kolorowe hasła podkreślające znaczenie wody w życiu człowieka oraz

11 grudnia 2025r. odbyło się szkolenie z zakresu edukacji uczniów klas VIII szkół podstawowych, w zakresie m.in. umiejętności przetrwania w sytuacjach kryzysowych. Zajęcia były zorganizowane

W naszej szkole odbył się konkurs plastyczny na plakat promujący noszenie elementów odblaskowych. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach Szkolnego Konkursu „Nosimy odblaski”, którego głównym celem

W naszej szkole zakończyliśmy obchody Międzynarodowego Dnia Tolerancji. Zajęcia zostały przeprowadzone w klasach 2b, 4b, 6b, 7a i 7b. Podczas zajęć rozmawialiśmy o tym, czym

Uczniowie klas 2a i 2c przeżyli niezwykle inspirujący czas, biorąc udział w projekcie „Zdrowe życie i pierwsza pomoc”. Podczas zajęć dzieci poznały zasady zdrowego odżywiania,

6 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Tolerancji – wyjątkowe święto przypominające o sile akceptacji, dialogu i wzajemnego szacunku. Z tej okazji w klasach IIa, IIb,

21 listopada 2025r. w naszej szkole z radością obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Życzliwości. Na szkolnych korytarzach pojawiły się kolorowe gazetki przypominające o mocy dobrego słowa i

19 listopada 2025r. nastąpiło zakończenie ogólnopolskiej kampanii „Dzieciństwo bez przemocy”. Kampania Dzieciństwo bez Przemocy jest coroczną, ogólnopolską akcją, mobilizującą całe społeczeństwo do zapobiegania krzywdzeniu dzieci

Uczniowie klasy 1B i 1C przygotowywali pyszne kanapki w swoich salach. Na stołach pojawiły się świeże warzywa, chrupiąca sałata, kolorowe dodatki i dużo dobrej energii.
