Zpo1Mlawa

Zespół Placówek Oświatowych nr 1 w Mławie

Miejskie Przedszkole Samorządowe nr 1

Szkoła Podstawowa nr 1

Kontakt

Zespół Placówek Oświatowych nr 1 w Mławie

Miejskie Przedszkole Samorządowe nr 1

Szkoła Podstawowa nr 1

ul. Warszawska 52

06-500 Mława

Tel. 23 654 37 23

mlawasp1@poczta.onet.pl

Zobacz nas na Facebooku !

Akcje i projekty

Promocja Zdrowia

Szkoła do hymnu

BohaterON

Szkołą z klasą

20 minut dla matematyki

Mały Miś w świecie wielkiej literatury

Ciekawscy trzecioklasiści. Dlaczego wszystkie pytania są dobre- klasa 3b – M.Iwańska, A. Stando, K. Borkowska

We wrześniu 2022r. klasa 3b wspólnie z p. Klaudią Borkowską, Aleksandrą  Stando oraz Magdaleną Iwańską rozpoczęła realizację projektu: „Ciekawscy trzecioklasiści. Dlaczego wszystkie pytania są dobre?” w ramach Fundacji Uniwersytetu Dzieci.

Projekt składał się z : lekcji na rozgrzewkę – integrujące klasę i oswajające uczniów z ich emocjami oraz lekcji tematycznych – 6 scenariuszy związanych z tematem projektu. Zabrał uczniów w fascynującą podróż w świat pytań doświadczeń.

W ramach projektu nauczyciele wspólnie z uczniami realizowali serię scenariuszy związanych z tematyką podstawy programowej do klasy 3, które były wzbogacone serią filmów ze specjalistami przybliżającymi uczniom omawiane zagadnienia.

Dzieci z ciekawością i zaangażowaniem „przenosili” się do ciekawych i zarazem odległych miejsc. Sprawdzali m.in. czy szkło przemaka, policzyli planety w Układzie Słonecznym, dowiedzieli się co jest dziełem sztuki i czy w Afryce budują pałace.

Podczas lekcji projektowych uczniowie pracując indywidualnie i w grupie, uczyli się koncentrować na zadaniu, trenowali krytyczne myślenie, kreatywność i rozpoznawanie emocji. Poczuli, że pogłębienie wiedzy to przygoda, która nigdy się nie kończy.

Zajęcia prowadzone w ramach projektu były przede wszystkim źródłem nauki, ale także okazją do świetnej zabawy.

Skip to content