Dzień Babci i Dziadka w grupie „Żabki”

„Wszystkim Babciom, wszystkim Dziadkom

zdrowia, pomyślności, uśmiechów na co dzień i dużo radości”.

Dzień Babci i Dziadka to dwa najpiękniejsze dni w całym roku. W tych dniach dziadkowie mogą poczuć się jeszcze bardziej wyjątkowo. Dnia 20 stycznia przedszkolaki z grupy VII „Żabki” zaprosiły swoje Babcie i Dziadków na uroczystość z okazji ich święta. Zaproszeni goście ze wzruszeniem przyglądali się scenkom przedstawianym przez ich najukochańsze wnuki. Podczas spotkania były wierszyki, piosenki i tańce oraz życzenia dla babć i dziadków. Na koniec części artystycznej dzieci zaśpiewały „100 lat” i obdarowały swoich gości własnoręcznie wykonanymi upominkami. Następnie przedszkolaki zaprosiły babcie i dziadków na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców, aby w szczególny sposób okazać swoim bliskim szacunek i po raz kolejny podziękować za miłość, cierpliwość i zrozumienie. W trakcie poczęstunku Malva zaśpiewała kolędę, którą zaprezentowała na konkursie Kolęd i Pastorałek. To była naprawdę wyjątkowa uroczystość, pełna uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.…. W końcu mówi się, że rodzice są od wychowywania a dziadkowie od rozpieszczania. I coś tych słowach musi być, skoro to właśnie babcia i dziadek pozwalają swoim najmłodszym pociechom niemal na wszystko. Zabierają je na spacery, na wycieczki, bawią się z nimi do późnej nocy, choć już dawno powinny pójść spać, odprowadzają lub odbierają z przedszkola, opiekują się nimi, gdy są chore, pocieszają, pomagają, podpowiadają, wspierają i zawsze są obok. Babcia i Dziadek – po prostu są najlepsi na świecie.