Dzień Głośnego Czytania

„Czytanie to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” – Wisława Szymborska

Co nam daje czytanie? – To świetna rozrywka, sposób na dobry humor i odstresowanie, ale również doskonała gimnastyka dla naszego mózgu. Książki poszerzają wiedzę, rozwijają słownictwo, pobudzają kreatywność, uczą empatii, zmuszają do myślenia. Możemy to wszystko dać dzieciom, jeśli wprowadzimy je do świata literatury. Jeśli czytamy im głośno – dodatkowo budujemy silną więź emocjonalną. W związku z tym, z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania biblioteka wspólnie z Samorządem Uczniowskim, zaprosiła naszych najmłodszych uczniów do wspólnej zabawy – czytania i słuchania zabawnych wierszy Jana Brzechwy, Marii Konopnickiej, czy Juliana Tuwima. Czytaliśmy też pouczającą książkę pod tytułem „Zbawcy książek”. Nie zapomnieliśmy o naszych uczniach z Ukrainy, gdzie wspólnie czytaliśmy bajki po ukraińsku i po polsku. Akcja czytelnicza uświadomiła, dlaczego warto czytać, ponieważ czytanie to sposób na miło spędzony czas!