Dzień Teatru

27 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Teatru. To święto wszystkich ludzi związanych z teatrem – aktorów, reżyserów, scenografów, scenarzystów, muzyków, garderobianych, ale to również święto naszych wspaniałych szkolnych aktorów, którzy w przepiękny sposób prezentują swoje umiejętności teatralne! W tym tak ważnym dniu dla twórców teatralnych warto pochylić się nad ich pracą i choć trochę zgłębić jej tajniki…W tym dniu do naszej szkolnej biblioteki zostały zaproszone Panie – Agata Mierzwa i Anna Wesołowska z zaprzyjaźnionej Biblioteki Pedagogicznej, które przeprowadziły zajęcia dla uczniów klas pierwszych. Dzieci mogły poczuć się aktorami, poprzez swój udział w mini przedstawieniu ” Czerwony Kapturek”. Prowadzące opowiedziały również o kilku cechach charakterystycznych dla teatru. Dla dzieci przygotowana była miła niespodzianka – teatrzyk kamishibai. Nasi widzowie z wielkim zainteresowaniem wysłuchali kilku bajek w teatrzyku, m. in. – „Królowa Pszczół”, „O rybaku i złotej rybce”, „Królewna Śnieżka”…Uczniom teatrzyk bardzo się podobał, panowała cudowna atmosfera. Dzieci pożegnały naszych Gości brawami i drobnym upominkiem.