Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci – grupa VII

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci obchodzimy co roku 2 kwietnia, w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Na wybór patrona tego dnia miał wpływ fakt, że napisane przez niego baśnie znane są na całym świecie. Przeczytane po raz pierwszy w dzieciństwie zapadają głęboko w pamięć i zostają z nami przez całe dorosłe życie. W związku z tym, dnia 1 kwietnia pani Dorota Tadrzyńska zorganizowała w bibliotece szkolnej obchody Dnia Książki dla Dzieci i zaprosiła na spotkanie grupę „Orzeszki”. Przedszkolaki z uwagą wysłuchały bajki czytane przez panią bibliotekarkę: „Calineczkę” i „Franklina”, odpowiadały na pytania związane z bajkami. Obejrzały wystawę ciekawych książek dla najmłodszych czytelników. Dzieci wzbogaciły swoją wiedzę dotyczącą utworów przeznaczonych dla nich. Wykazały się też dużą znajomością literatury dziecięcej.

Dlaczego warto czytać dzieciom? Zalet jest bardzo wiele. Książki dostarczają wiedzy, rozwijają wyobraźnię, pamięć, uczą logicznego myślenia, kojarzenia faktów. Książki mają także w sobie duży ładunek emocjonalny. Zaszczepiając młodym miłość do czytania, jest nadzieja, że w przyszłości częściej będą siedzieć z nosem w książce niż w smartfonie.