Zpo1Mlawa

Zespół Placówek Oświatowych nr 1 w Mławie

Miejskie Przedszkole Samorządowe nr 1

Szkoła Podstawowa nr 1

Kontakt

Zespół Placówek Oświatowych nr 1 w Mławie

Miejskie Przedszkole Samorządowe nr 1

Szkoła Podstawowa nr 1

ul. Warszawska 52

06-500 Mława

Tel. 23 654 37 23

mlawasp1@poczta.onet.pl

Zobacz nas na Facebooku !

Akcje i projekty

Promocja Zdrowia

Szkoła do hymnu

BohaterON

Szkołą z klasą

20 minut dla matematyki

Mały Miś w świecie wielkiej literatury

„Misiowy Bajarz” – realizacja V modułu przez „Orzeszki”

Dnia 9 maja 2022 r. przedszkolaki z grupy VII „Orzeszki” wzięły udział w realizacji V modułu ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”, którego tytuł brzmiał – „Misiowy Bajarz”. Celem zajęć było rozwijanie czytelnictwa poprzez  wyszukiwanie w literaturze pozytywnych wzorców zachowań. Zajęcia rozpoczęły się od spotkania z mamą Karola – panią Joanną – która przeczytała dzieciom bajki. Następnie  dzieci wysłuchały wiadomości od Małego Misia, który zaproponował, aby wspólnie z nim stworzyły własną książeczkę. Początek historii był znany, a dalszą fabułę przedszkolaki mogły wymyślić same. W czytanych fragmentach opowiadania, Miś Bruno, przedstawił „Chichotkowe Wzgórze” oraz Krasnoludka, który wpadł w tarapaty i potrzebował pomocy. Na podstawie przeczytanego tekstu chętne dzieci przedstawiły scenki dramowe, a reszta grupy oceniała, które zachowania były pozytywne, a które negatywne. Wszyscy stwierdzili, że Miś ma dobre serduszko, jest zawsze chętny do pomocy i uczy, że warto pomagać! Po kolejnym fragmencie opowiadania, przedszkolaki śpiewały, tańczyły  w rytm muzyki, a „chichotkowy wiatr”  poruszał się między nimi, łaskocząc je szyfonową  chustką i milutką miotełką. Zabawa wywołała uśmiech i rozbawienie wśród tańczących. Jednak morał płynący z tekstu był taki, że nie każda zabawa  może nam się podobać. Jeśli nie czujemy się bezpiecznie – zawsze możemy odmówić w niej udziału. Na zakończenie każde dziecko narysowało ilustrację kończącą opowiadanie. Po złożeniu wszystkich  kartek powstała piękna książka ze stroną tytułową – „Misiowy Bajarz”.

Dnia 22 kwietnia przedszkolaki brały udział w bibliotece w spotkaniu z okazji „Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich”

Uczestniczące w spotkaniu przedszkolaki miały za zadanie uważnie słuchać, odtworzyć sytuacje i zdarzenia występujące w prezentowanej opowieści, rozwijać aktywność ruchową, pobudzać wyobraźnię, a także motywację do czynienia dobra i czerpania radości z życia codziennego.

rpt
rpt
rpt
rpt
Skip to content