Jak co roku poczet sztandarowy naszej szkoły wziął udział w obchodach Światowego Dnia Sybiraka. Upamiętnia on agresję ZSRR na Polskę 17 września 1939 roku oraz losy Polaków zesłanych na Syberię i inne tereny Związku Radzieckiego. Obchody rozpoczęły się mszą świętą, odprawianą w kościele pw. Świętej Trójcy. Po mszy nastąpił przemarsz na cmentarz parafialny, gdzie odbyła się część oficjalna – Apel Pamięci oraz złożenie wiązanek i zapalenie zniczy przy pomniku Golgoty Wschodu. Podczas uroczystości Pani dyrektor Janina Lampkowska otrzymała Odznakę Honorową Sybiraka. Celem obchodów jest oddanie hołdu ofiarom zesłań i represji sowieckich oraz przypominanie młodszym pokoleniom o tragicznych wydarzeniach w historii Polski, o cierpieniu ludzi zesłanych na Syberię.











