Pasowanie na czytelnika

Tuż przed feriami odbyło się uroczyste „Pasowanie na czytelnika” uczniów klas pierwszych oraz klas przygotowawczych 1p i 4p – dzieci z Ukrainy. Celem uroczystości było przygotowanie dzieci do roli samodzielnego czytelnika biblioteki oraz zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania ze zbiorów biblioteki i poszanowania książek. Z tej okazji klasy pierwsze wzięły udział w specjalnej uroczystości, podczas której dzieci wykazały się dużą wiedzą ze znajomości baśni i bajek, odgadując zagadki i ilustracje z książek oraz weszły w rolę znanych baśniowych bohaterów. W ten sposób na chwilę przeniosły się w świat baśni i fantazji podczas czytania opowiadania „W baśniowym lesie” z z odgłosem śpiewu ptaków z elementami biblioterapii oraz stworzyły mini teatrzyk – paradę tytułów książkowych. Dzieci otrzymały gromkie brawa… Pierwszaki wysłuchały próśb książek, następnie poznały regulamin, czyli zasady zachowania się w bibliotece i obchodzenia z książkami.Po zapoznaniu się z regulaminem i zasadami wypożyczania nastąpił moment złożenia uroczystej przysięgi: ” My uczniowie pierwszej klasy Tobie Książko przyrzekamy, że szanować Cię będziemy, krzywdy zrobić Ci nie damy!” Nastąpił oczekiwany moment pasowania „nowych czytelników” przez Panią dyrektor Janinę Lampkowską oraz Panią wicedyrektor Jolantę Luciszewską.Wszyscy uczniowie sprawdzian przeszli wyśmienicie, złożyli przysięgę i wypożyczyli piękne książki oraz otrzymali kolorowe zakładki. Uroczystość przygotowała nauczycielka biblioteki – Dorota Tadrzyńska.