Przedstawienie z okazji Dnia Ziemi

Dnia 22 kwietnia, z okazji Światowego Dnia Ziemi, przedszkolaki z grupy VI i VII pod kierunkiem pań M. Bratuszewskiej i U. Smolińskiej przedstawiły całej społeczności przedszkolnej przedstawienie pt. „Dbamy o przyrodę”. Głównym tematem przedstawienia było zwrócenie uwagi dzieci na problem zanieczyszczania środowiska oraz wspólne poszukiwanie sposobów jego ochrony. Bohaterami spektaklu były dzieci, nie potrafiły uszanować mieszkańców lasu, śmieciły i robiły wiele hałasu. Zwierzęta wytłumaczyły dzieciom, że należy szanować las i przyrodę.  W tym dniu wszystkie przedszkolaki ubrane były na zielono. Każda grupa przygotowała transparenty o treściach ekologicznych oraz okrzyki zwracające uwagę na ochronę naszej planety i jak należy dbać o środowisko. Nasze przedszkole od wielu lat propaguje wśród dzieci i rodziców działania związane z ochroną przyrody oraz kształtowaniem nawyków prozdrowotnych, ponieważ głównym naszym założeniem jest kształtowanie proekologicznych postaw i nawyków wśród najmłodszych poprzez promowanie piękna otaczającej przyrody, uwrażliwienie na potrzeby środowiska naturalnego jak również uczestnictwo w akcjach ekologicznych.