Wycieczka do Opinogóry

Dnia 20 października 2022 r. klasy 2a i 2b brały udział w wycieczce do Muzeum Romantyzmu w Opinogórze. Wycieczka została zorganizowana w ramach Programu „Kulturalna szkoła na Mazowszu”. Ideą programu jest upowszechnianie dziedzictwa kulturowego Mazowsza, inspirowanie do prowadzenia ciekawych lekcji pobudzających dzieci do czynnego i świadomego uczestnictwa w kulturze na Mazowszu.

Nasi uczniowie mieli okazję poznać postać Zygmunta Krasińskiego oraz zwiedzić pałac i obejrzeć pamiątki po pisarzu. W pięknym przypałacowym parku, podczas gry terenowej, dzieci bawiły się w odgadywanie zagadek związanych z życiem i twórczością pisarza. Podziwiały dawne pojazdy konne w starej powozowni. Był tez czas na wykonanie pracy plastycznej z gliny pod kierunkiem instruktora sztuki.

Na zakończenie czekał pyszny obiad podany we wspaniałej sali koncertowej w pawilonie dydaktycznym. Cichym towarzyszem całego pobytu w Opinogórze był tajemniczy Pan Kot, który nie odstępował nas na krok…