XXII Dzień Papieski pod hasłem „Blask Prawdy”

Szkolne obchody rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża, w tym roku miały odmienny charakter, gdyż program artystyczny przyjął formę szkolnego festynu.W minionym tygodniu rozegrał się turniej piłki nożnej „Lolek” dla kl.6-8. W dniu dzisiejszym obowiązywał ubiór uczniów ,pracowników w barwy biało -żółte. Na lekcjach religii odbywały się zajęcia przybliżające sylwetkę papieża Polaka. Zorganizowano strefę papieską, gdzie umieszczone były albumy , książki o Janie Pawle II. Odbył się apel, gdzie inauguracją było nagrodzenie zwycięzców turnieju oraz całą szkołą odśpiewanie pieśni „Barka”.Kolejno w strefie papieskiej odbył się kiermasz ciast: kremówki i sernik, gdzie zebrane pieniążki w kwocie 411 zł przekażemy na cele charytatywne. Osoby chętne mogły mieć swój udział w przepisywaniu Listu Jana Pawła II do dzieci, jak pamiątkowe rękodzieło z tegorocznych obchodów. Dziękujemy serdecznie wszystkim pracownikom i uczniom za wkład, przygotowanie , pomoc i organizację Dnia Papieskiego. Razem możemy więcej !

rpt