Zajęcia z ratownictwa

„3 minuty na uratowanie życia”❤– taki tytuł nosiło spotkanie klasy 6a z pielęgniarką szkolną panią Bożeną Jasińską. Podczas zajęć uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, jak ważna jest szybka reakcja w czasie, gdy życie ludzkie jest zagrożone. Przypomnieli sobie zasady udzielania pierwszej pomocy osobie nieprzytomnej, u której nie można wyczuć tętna oraz jak powinna wyglądać pozycja boczna ustalona i kiedy można ją zastosować. Dowiedzieli się, jak reagować na omdlenia, zakrztuszenia i krwotoki. Uczniowie chętnie korzystali z możliwości sprawdzenia swoich umiejętności w udzielaniu pierwszej pomocy. Teraz już są świadomi, jakie powinno być ich zachowanie w obliczu zagrożenia zdrowia i życia kolegów, domowników lub osoby postronnej na ulicy.