Pod koniec maja b.r. uczniowie klas IV przystąpili do egzaminu sprawdzającego umiejętności niezbędne do uzyskania wymarzonej karty rowerowej. Przed przystąpieniem do tej części egzaminu uczniowie musieli zdać test z przepisów ruchu drogowego. Po raz kolejny egzamin z części teoretycznej odbył się w pracowni komputerowej. Test składał się z 25 pytań zamkniętych. Aby go zdać, uczeń musiał odpowiedzieć poprawnie na co najmniej 80% z nich (maksymalnie 5 błędów). Część praktyczna natomiast sprawdzała umiejętności jazdy na rowerze na specjalnie przygotowanym torze. Należało wykonać poprawnie manewry takie jak: ruszanie, jazda po łuku, slalom, omijanie przeszkody oraz prawidłowe hamowanie i zatrzymywanie się. Dla wielu był to pierwszy tak poważny egzamin w życiu. Egzamin na kartę rowerową przeprowadzono w ramach programu „ABC młodego rowerzysty. Uczniowie pozytywnie zaliczyli sprawdzian, dzięki czemu stali się pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego. Gratulujemy i życzymy bezpiecznej jazdy!












