Na lekcji chemii uczniowie klasy 7a realizowali projekt pt. „Ile cukru jesz?”. Celem zajęć było sprawdzenie, ile cukru znajduje się w codziennych produktach spożywczych.
Podczas pracy uczniowie analizowali etykiety produktów, obliczali zawartość cukru oraz odważali odpowiednie ilości na wadze. Dzięki temu mogli przekonać się, jak dużo cukru kryje się w popularnych napojach i przekąskach oraz poszerzyć swoją wiedzę na temat zdrowego odżywiania.
Efektem projektu były piękne, kreatywne i bardzo ciekawe prace wykonane przez uczniów, które pokazały ich zaangażowanie oraz pomysłowość.














