26 maja 2026 roku klasy 1 i 3a wybrały się na wycieczkę do Torunia. Pogoda była piękna i słoneczna.
Rozpoczęliśmy dzień od spaceru po Starówce z przewodnikiem. Usłyszeliśmy ciekawe historie o starych budynkach, pomnikach oraz postaciach. Zobaczyliśmy słynną Krzywą Wieżę oraz Ratusz Staromiejski. Każdy z nas mógł poczuć magię tego miejsca.
Następnie udaliśmy się do Żywe Muzeum Piernika, gdzie mieliśmy okazję samodzielnie przygotować pierniki. Wszyscy z radością formowali ciastka i poznawali tajemne ciekawostki i receptury.
Ostatnim punktem naszej wycieczki było Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa w Grębocinie. Na miejscu poznaliśmy historię pisania i druku, a także zobaczyliśmy, jak wyglądała praca dawnych drukarzy. Mieliśmy również możliwość spróbować swoich sił w druku.
Wycieczka była pełna wrażeń i na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci.















