Wycieczka do Torunia

18 kwietnia uczniowie klas 1b i 2c wraz z opiekunami i wychowawcami wyruszyli na jednodniowa wycieczkę do Torunia. Uczniowie nie tylko zobaczyli najcenniejsze zakątki miasta, ale również miejsca bez których wycieczka w Toruniu nie byłaby pełna. Pierwszym punktem naszego programu była wizyta w Muzeum Toruńskiego Piernika, poznaliśmy recepturę piernika, która liczy już ponad 500 lat! Uczniowie samodzielnie wygniatali pierniki z wcześniej już przygotowanego ciasta. Następnie uczniowie zwiedzili Dom Legend Toruńskich, gdzie doświadczyli przygód rozgrywanych w scenerii średniowiecznego Torunia. Pod czujnym okiem przewodnika udaliśmy się na spacer po Starym Mieście. Będąc w Toruniu nie można zapomnieć o najsłynniejszym obywatelu miasta . Uczniowie odwiedzili miejsca związane z wybitnym astronomem m. in pomnik Mikołaja Kopernika oraz Dom Kopernika. Ostatnim punktem naszej wycieczki był Mc Donald, najbardziej i najdłużej wyczekiwany przez naszych uczniów. Z pełnymi brzuchami, milionami wrażeń, zmęczeni , ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do szkoły .