Zpo1Mlawa

Zespół Placówek Oświatowych nr 1 w Mławie

Miejskie Przedszkole Samorządowe nr 1

Szkoła Podstawowa nr 1

Kontakt

Zespół Placówek Oświatowych nr 1 w Mławie

Miejskie Przedszkole Samorządowe nr 1

Szkoła Podstawowa nr 1

ul. Warszawska 52

06-500 Mława

Tel. 23 654 37 23

mlawasp1@poczta.onet.pl

Zobacz nas na Facebooku !

Akcje i projekty

Promocja Zdrowia

Szkoła do hymnu

BohaterON

Szkołą z klasą

20 minut dla matematyki

Mały Miś w świecie wielkiej literatury

Wycieczka przedszkolaków do Olsztyna

Dnia 26 maja przedszkolaki z grupy IV, V, VI i VII wybrały się na wycieczkę do Olsztyna. Celem wyjazdu było aktywne spędzanie czasu, rozbudzanie zainteresowań naukowych oraz integracja grup przedszkolnych.

Pierwszym punktem wycieczki była Sala Zabaw „Warmiolandia – Miasto Dzieci”. Był to czas na wspaniałą beztroską zabawę: zjeżdżalnie, basen z piłkami, wcielanie się w postacie lekarza, pacjenta, sprzedawcy, policjanta itd. Przedszkolaki miały też możliwość czynienia obserwacji i wyciągania wniosków z eksperymentów naukowych. Następnym punktem wycieczki było Planetarium. Z wielkim zainteresowaniem, uwagą dzieci obejrzały animowany film pt. „Polaris”, który poprzez wciągające przygody bohaterów, wprowadził pojęcie ruchu obrotowego Ziemi, zapoznał z różnymi rodzajami obiektów kosmicznych, z podstawami  metody naukowej. Obserwując z kosmosu Ziemię, Marsa i Saturna dzieci poznały sekrety planet, ich podobieństwa i różnice.

Zadowoleni i jednocześnie zmęczeni dniem pełnym atrakcji wróciliśmy do Mławy. Nasze przedszkolaki z pewnością zachowają tę wycieczkę na długo w swej pamięci!

rpt
Skip to content