Dzień Dziecka na sportowo

W tym roku 1 czerwca pogoda nie była naszym sprzymierzeńcem dlatego niektóre zaplanowane atrakcje sportowe oprócz Dnia Dziecka odbyły się 30 maja jak również 2 czerwca. W dn. 30 maja został rozegrany bieg dla klas I-IV na dystansie 300m, dla klas V-VI na 600m, dla klas VII-VIII na 800m. Dzień Dziecka rozpoczął się w naszej szkole od złożenia życzeń uczniom przez p. dyrektor Janinę Lampkowską. Następnie zostały wręczone medale zwycięzcom biegu w kategorii dziewcząt i chłopców w w/w dystansach. Tego dnia uczniowie klas VI-VIII rywalizowali w sprawnościowych konkurencjach sportowych. Jednak przed rozpoczęciem konkurencji rozegrany został towarzyski mecz w halową piłkę nożną między klasą 7a i 7b. Mecz był niezwykle zacięty do ostatniego gwizdka. Ostateczne rozstrzygnięcie na korzyść 7b nastąpiło po rzutach karnych. Na koniec przedstawicielom klas wręczone zostały pamiątkowe dyplomy za udział w tych zawodach sportowych. 2 czerwca do rywalizacji sportowej stanęli uczniowie klas I-III. Uczniowie zmagali się z różnymi konkurencjami  sportowymi. Zawodnicy rywalizowali w konkurencjach, które sprawdzały ich szybkość, zwinność, skoczność oraz siłę. Rywalizacji towarzyszyło dużo sportowych emocji. W tym dniu wszyscy byli zwycięzcami. Po zakończeniu zawodów kapitanom drużyn zostały wręczone pamiątkowe dyplomy za udział.  Zawody sportowe przeprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego.